Zbiórka Darów dla Poszkodowanych w Powodzi w Gminie Bolesławiec – Pokażmy Wsparcie i Solidarność!

W związku z dramatycznymi skutkami powodzi, które dotknęły południowo-zachodnią Polskę, samorządy Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz Gminy Gorzyce organizują zbiórkę darów na rzecz mieszkańców gminy wiejskiej Bolesławiec (województwo dolnośląskie), którzy zostali poszkodowani przez żywioł.

Gmina Bolesławiec położona jest w północno-zachodniej części Dolnego Śląska, a wielu jej obecnych mieszkańców ma korzenie w ziemi tarnobrzeskiej, w szczególności na terenach Gminy Baranów Sandomierski i Gorzyc. Ponad 130 lat temu ich przodkowie, zmuszeni trudnymi warunkami, migrowali, szukając lepszej przyszłości, a wielu osiedliło się w okolicach Bolesławca.

Dziś możemy okazać wsparcie i solidarność z naszymi rodakami, którzy stali się ofiarami powodzi, pokazując im, że nie są sami w tym trudnym czasie.

Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się głównie narzędzia i środki niezbędne do sprzątania po ustąpieniu wody, takie jak:

  • mopy z zapasowymi wkładami,
  • wiadra, miski,
  • ściągaczki do wody,
  • rękawice gumowe, lateksowe i robocze,
  • łopaty do śniegu, miotły twarde (ulicówki),
  • wodery, pompy do wody, osuszacze, agregaty,
  • środki czystości, takie jak domestos, preparaty dezynfekujące, CIF itp.

UWAGA: Ze względu na specyfikę potrzeb, nie przyjmujemy odzieży, tekstyliów, środków finansowych ani leków.

Zbiórka darów prowadzona będzie do wtorku, 24 września, przez samorządy Gminy Gorzyce i Baranów Sandomierski. Szczegółowe informacje oraz punkty zbiórki znajdują się na stronach internetowych obu gmin.

Zobacz na stronie Baranów Sandomierski >>>

Zebrane dary zostaną przekazane samorządowi gminy Bolesławiec, który rozdzieli je wśród poszkodowanych mieszkańców.

Kontakt w sprawie zbiórki:

  • UMiG Baranów Sandomierski: tel. 15 811 85 81 wew. 135
  • UG Gorzyce: tel. 15 836 20 75 wew. 33 lub 32

INFORMACJA Z GMINY BOLESŁAWIEC:

Gmina Bolesławiec została dotknięta powodzią na niespotykaną skalę, a wstępne szacunki wskazują, że straty mogą być większe niż podczas powodzi z 1997 roku. Szkody obejmują infrastrukturę drogową, hydrotechniczną, komunalną oraz prywatne mienie.

W wyniku kataklizmu, z obszaru zamieszkałego przez ponad 1000 osób, konieczna była natychmiastowa ewakuacja rodzin, w tym małych dzieci, seniorów oraz osób potrzebujących wsparcia medycznego. W niektórych miejscach poziom wody osiągnął nawet 1,5 metra, a przerwana została komunikacja z siedmioma miejscowościami.

Skutki powodzi są widoczne wszędzie – zalane zostały domy, pola uprawne, infrastruktura społeczna oraz ważne arterie komunikacyjne. Na wielu obszarach występują również przerwy w dostawie prądu i wody. Mimo heroicznych działań służb ratunkowych oraz mieszkańców, sytuacja pozostaje dramatyczna. Walka z powodzią i jej skutkami wciąż trwa.



Zobacz pozostałe wpisy


Opublikuj komentarz